Svadeni.cz | Chýlí se Češi ke konci? | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Chýlí se Češi ke konci?

Někdy máme zkrátka den, který nestojí za nic. Nedaří se nám to, co bychom chtěli, všichni okolo nás rozčilují. Takový „den blbec“ pravděpodobně každý z nás proklíná. Ale ve skutečnosti nás právě takové dny udržují ve formě. Nutí nás pokračovat ve svém úsilí.

Znám spoustu lidí, kteří nadávají na současný svět a jeho uspořádání. Je nespravedlivý, nutí nás dělat věci, které vlastně dělat nechceme, mocní s námi manipulují atd. Určitě to sami znáte. Naším světem zkrátka už od počátku věků vládne nespravedlnost. Proč by jinak lidé v pravěku zápasili o moc ve skupině? Protože se cítili poškození tím, že někdo má větší moc než oni.

Lidstvo, stejně jako každý živočišný druh, je sužováno principem nespravedlnosti. Nicméně pojetí tohoto slova záleží výhradně na tom, nakolik jste aktivní či pasivní. V momentě, kdy ke slovu „nespravedlnost“ přidáme aktivní přístup, vznikne nové slovo, „příležitost“. Jinak řečeno, příležitost je pouze naší aktivní snahou o změnu současné nespravedlnosti.

Pakliže jsme aktivní a čas od času cítíme, že vše zkrátka není tak, jak bychom si představovali, máme snahu to změnit. Vidíme příležitost k tomu mít se lépe a napravit ty křivdy, které na nás současný svět páchá. Proto lidé demonstrují, válčí, či po někom hodí vajíčko. Je to projev nespokojenosti plynoucí z pociťované nespravedlnosti.

Já osobně si myslím, že takové pocity jsou nejenom přirozené, ale do určité míry také zdravé. Díky tomu totiž máme šanci usilovat o změnu, máme vyhlídky na lepší postavení. Zkrátka máme motivaci k tomu na sobě pracovat.

To jako fakt?

Bohužel si troufám tvrdit, že současný západní svět je až příliš spravedlivý. Díky sociálním transferům (bohatým brát, chudým dávat) v podstatě vymizel hladomor, takže naším problémem už není, kde sehnat jídlo, ale zda nám stačí jednojádrový, dvoujádrový, či raději čtyřjádrový mobil, abychom si mohli zahrát Angry Birds bez sekání. Ostatně, znáte vůbec někoho, kdo nemá mobil, protože si ho nemůže dovolit?

Současný stav západní společnosti vede k přílišné spokojenosti. Ta se projevuje leností, nadměrnou konzumací a ztrátou rodinných vazeb. Dnes se stává nejdůležitějším mít se dobře a být spokojený sám se sebou. A jak v této souvislosti poznamenal Philip Zimbardo, většinu našich potřeb si nyní dokážeme saturovat, aniž bychom se museli zvedat ze židle.

Celé toto soukolí má za následek, že se už nechceme vzdávat svého pohodlí, na které jsme zvyklí. Nechceme se vázat s jednou ženou, protože bychom kvůli ní museli začít jinak organizovat svůj život. Nechceme svatbu, protože je nespravedlivá a může dávat část toho, co vyděláme, jiné osobě. A ženy pro změnu nechtějí děti, protože moc dobře vědí, že spolu s dětmi odumírá jejich pracovní kariéra. Je statisticky dokázáno, že umírá více Čechů, než se rodí. Mít dítě je totiž závazek, který oba rodiče na mnoho let vyčerpá.

Ve výsledku tak Češi pozvolna vymírají a na jejich místo nastupují cizinci, kteří se sem stěhují s vidinou lepšího života. Ostatně minulost dokazuje, že toto je naprosto přirozený proces, který postihl většinu rozvinutých kultur. Nevím, proč by Evropa 21. století měla být výjimkou.

Nedávno jsem se sešel s jedním známým, bývalým čtenářem tohoto webu. Říkal mi, že si vyzkoušel vztah a zjistil, že mu nevyhovuje, neboť by si musel s ženou slaďovat rozvrh volného času. A tak už vlastně ani po ženách netouží. Jeho snem je jít do Ameriky a tam pracovat pro jednu světovou vývojářskou společnost. Že si prý najde přítelkyni tam, pokud po tom bude toužit.

Říká se, že pro udržení civilizace by měla každá žena mít 2,1 dětí. Průměr za poslední roky v ČR se však pohybuje okolo čísla 1,2. Převedeno do praxe to znamená, že pokud by toto číslo zůstalo stejné, vymře za sto let téměř polovina Čechů i se svojí kulturou.

Související články...

  Seznamte se s feromony
  Víte, že existují parfémy, díky nímž se můžete stát neodolatelnými pro opačné pohlaví? Někteří lidé je běžně používají. Ostatní pak na jejich úspěch zírají s ...

  Vyvíjejte se
  Celý svůj život prožíváme skrze přesvědčení, které nám do jisté míry diktuje naše okolí, rodina a přátelé. Každý hovor a setkání s těmito lidmi nás podvědomě utvrzují v ...

  Feromony a zkušenosti uživatelů
  Feromony, které se v poslední době staly synonymem pro úspěch, přitahují stále větší pozornost. Důkazem toho je neustálý nárůst objednávek v sex-shopu webu Svadeni.cz. Připomeňme jen, že tento sex-shop se jako ...

  jiripolacek
  Muži jsou společensky v úpadku
  Známý americký psycholog Philip Zimbardo přišel s tvrzením, že dnešní muži jsou společensky v úpadku. Mají čím dál tím větší problém s navazováním fyzických kontaktů ...

93%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 6 (poslední ze dne 30. 8. 2012 16:44:11)
posledni komentare  "Chýlí se Češi ke konci?"
Článek Tom 29.08.2012 23:00
Re: Článek 30.08.2012 10:48
nikolajn 29.08.2012 23:31
Re: čtverec 30.08.2012 16:44
ax 30.08.2012 13:10
Re: 30.08.2012 13:47
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak