Svadeni.cz | Vybíráme sluneční brýle | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Vybíráme sluneční brýle

Brýle jsou výrazným módním doplňkem, který v letních měsících používá snad každý. Již dávno přestaly plnit jen ochrannou funkci před nežádoucím slunečním zářením. Doplňují váš styl, a proto je důležité umět si je vybrat.

Sluneční brýle seženete téměř kdekoli, hlavně ale v obchodech s oční optikou, obchodních centrech, na tržnicích i na internetu. Kvalita i vzhled se ale dost různí, kouskům na tržnici se raději vyhněte.

Vzhled brýlí

Pro většinu z nás je u brýlí na balení či volný čas důležitý vzhled. Ten závisí zvolených obroučkách a sklech.

Obroučky

Brýle mohou mít buď plnou obroučku, půl obroučku, nebo žádnou obroučku. Bez obroučky bývají převážně elegantní brýle, zatímco sportovní typy se vyznačují půl, nebo plnou obroučkou. Co se týče materiálu, používá se převážně kov, nebo plast, což na pohodlnost nošení brýlí nemá žádný vliv. Takže záleží jen na vás, kterým obroučkám dáte přednost.

Skla

Nejčastější zabarvení sklíček u slunečních brýlí je tmavě hnědé či šedé. Vyrábějí se ovšem i brýle s barevnými sklíčky, jako například žluté, červené, nebo modré. Tyto barvy úzce souvisí s mírou UV ochrany, o které se zmiňuji níže. Sklíčka mohou být také zrcadlové z vnější strany. Takové brýle ovšem nedoporučuji nosit při seznamování, působí příliš neosobně. Vyvoláváte v dojem, že si chcete držet odstup.

Druhy brýlí

Rozeznáváme tři základní druhy brýlí:

 • Retro, tedy velké, s plastovými, nebo žádnými obroučkami, případně zrcadlovými skly
 • Sportovní, tedy užší, s plastovými obroučkami
 • Elegantní, které mohou být úzké i široké, téměř vždy však s kovovými či žádnými obroučkami

Jsem fešák :)Které jsou ideální

Pro muže jsou nejlepší buď brýle elegantní, nebo sportovní. Pokud možno menší a užší, závisí ovšem i na tvaru vašeho obličeje. Ačkoli nejsou v dnešní době již tolik oblíbené, stále jsou relativně dobrou volbou tzv. top gunky (model Aviator). Tyto brýle sluší mužům i ženám. Velké retro brýle jsou spíše výsadou žen a na muže se nehodí, takže je raději vynechejte.

Nasadit či sundat

Co se balení týče, sluneční brýle nejlépe využijete ve dne venku při pěkném počasí, takřka ve všechna roční období. Není však nic, co by vypadalo hloupěji, než brýle nasazené i v noci, nebo v deštivé dny, kvůli „image“. Naopak na akcích a techno párty s brýlemi nic nezkazíte.

Brýle můžete mít na nose bez obav například při přechodu z místa na místo. Když se však ženě chystáte říct něco důležitého, rozhodně si je před tím sundejte. Stejně tak před polibkem. Působí to ohromně sexy a ženě toto gesto dodá pocit výjimečnosti. Jestliže na vaši vyvolenou někde čekáte, sundejte si brýle v tu chvíli, kdy ji spatříte. Nejenže je to slušnost, ale budete pak vypadat jako opravdový gentleman.

Značkové či z tržnice?

Je málo pravděpodobné, že se žena bude nějak zvlášť soustředit na vaše brýle a analyzovat jejich cenu, styl nebo vzezření, pokud se sama o módu nezajímá. Jestliže vám brýle opravdu sednou, stanou se součástí vás samotného a žena vás bude vnímat jako dobře vypadající celek.

I tak je ale vždy lepší si za brýle připlatit a pořídit si nějaké značkové – na tržnicích se většinou prodávají padělky a napodobeniny známých značek brýlí. Rozdíl sice pravděpodobně nikdo nepozná, ovšem jejich levná cena se vám rychle vrátí v podobě otlačenin či podrážděných očí. Nehledě na to, že takové brýle stěží vydrží jednu sezónu.

UV filtr

Pomineme-li funkci módního doplňku, správné a kvalitní sluneční brýle by měly mimo jiné obsahovat účinný UV filtr, který chrání vaše oči před nebezpečnými slunečními paprsky.

Existují čtyři kategorie, které určují stupeň ochrany před UVA zářením (0 – 4). Nejnižší kategorie jsou vhodné pouze k nošení v hodně mírných podmínkách, jelikož jejich faktor ochrany je velmi slabý. Brýle s ochranou střední kategorie jsou v podstatě nejrozšířenější a vhodné pro běžné nošení. Poslední dvě kategorie již představují velmi kvalitní ochranu i proti silnému slunečnímu záření a spolehlivě ochrání vaše oči i při ztížených podmínkách, na které nejste zvyklí.

Pokud si nebudete jistí, jaký faktor ochrany které brýle mají a které jsou pro vás nejvhodnější, můžete si nechat poradit od obsluhy daného obchodu.

Historie slunečních brýlí

Počátky prvních brýlí bychom nalezli již v 18. století, nicméně do našeho povědomí se dostaly až v poválečném období, kdy se jimi inspiroval filmový průmysl v Hollywoodu. Model brýlí vyznačující se dokonale kulatými čočkami propagovali umělci jako John Lennon, Mick Jagger, či v poslední době Lady Gaga. Jeden z neznámějších modelů je také „Wayfarer“ značky Ray-Ban, o jehož popularitu se postarala řada známých celebrit, jako jsou Michael Jackson, Madonna nebo Jack Nicholson.

Závěr

U výběru slunečních brýlí je důležité nejen to, aby vám slušely, ale především, aby dobře seděly a abyste se v nich cítili co nejlépe. Není dobré kupovat si je jen podle toho, co je zrovna v módě, pokud vám osobně nebudou plně vyhovovat. Vybírejte je proto pečlivě a trpělivě. Nebojte se obejít více obchodů s módními doplňky, dokud nenarazíte na ty pravé. Silně doporučuji nebát se do slunečních brýlí více investovat, zvláště pokud je hodláte nosit jako nedílnou součást své image.

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  Feromony a zkušenosti uživatelů
  Feromony, které se v poslední době staly synonymem pro úspěch, přitahují stále větší pozornost. Důkazem toho je neustálý nárůst objednávek v sex-shopu webu Svadeni.cz. Připomeňme jen, že tento sex-shop se jako ...

  Správný oděv pro balení žen
  Výběr správného oblečení pro balení žen je poměrně důležitý, neboť díky němu dáváme najevo své sociální postavení a vytváříme tak první dojem. Pokud k ženě půjde člověk ...

35%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 3 (poslední ze dne 10. 5. 2012 23:09:50)
posledni komentare  "Vybíráme sluneční brýle"
jedině... white 23.04.2012 13:45
Re: jedině... Black 10.05.2012 23:09
nikolajn 23.04.2012 21:29
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak