Svadeni.cz | Řeč těla (7) - Komunikace dlaní | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Řeč těla (7) - Komunikace dlaní

Jedním z méně nápadných nonverbálních signálů je poloha dlaně. Nicméně fakt, že vědomě nevnímáme, co nám daná osoba polohou dlaně naznačuje, neznamená, že je toto gesto vhodné podceňovat. Poloha dlaně spolu s dalšími nonverbálními signály vytváří celkový dojem.

Kdybychom dali jednomu člověku stejný příkaz třemi různými polohami dlaně, projevila by se u něj různá motivace příkaz splnit, přestože by naše ostatní signály mohly být totožné. Poloha dlaně nám totiž především říká, jak velký důraz své řeči dáváme. Existují 3 polohy dlaně, které běžně používáme.

1. Dlaň nahoru

Gestikulujeme-li s dlaní nahoře, vysíláme tím signály, že jsme otevřeni přátelskému řešení či rozhovoru. Je to trochu submisivní, někdy bezradné gesto, které je však velmi dobře přijímáno. Z evolučního hlediska toto gesto říká, že nemáme zbraň. Z této polohy dlaně se později vyvinuly polohy jako například dlaň na srdci.

Gestikulace dlaní nahoru před ženou je vítaná především v uvolněné části konverzace. Když se potřebujete ženě přiblížit a začít se jí dotýkat, je vhodné dělat to s dlaněmi směřujícími vzhůru, abyste minimalizovali riziko negativní reakce. Nicméně osobně doporučuji používat toto gesto spíše méně. Když to s ním přeženete, budete působit příliš submisivně.

2. Dlaň dolů

Dlaní dolů vysíláme signály autority. Je to gesto, které nemusí někteří lidé, zvláště muži, dobře přijímat. Dlaní dolů se nikomu nevzdáváme, ba naopak, chceme, aby ostatní přijali nás. Z toho důvodu není dobré používat toto gesto příliš mezi přáteli. Působíte pak nedostupným dojmem.

Naopak, jste-li na schůzce se ženou, měla by gesta s dlaněmi dolů převažovat. Dáte jí tím najevo, že jste dominantní. U žen platí, že jednou z nejlepších strategií je být vstřícný a sebejistý, hodný a drzý. Dlaně směrem dolů nesmí při budování takového dojmu u žen chybět.

Klasickým příkladem dokazujícím dominanci v partnerském svazku je způsob, jakým se partneři drží za ruce. Dominantní je ten parter, jehož dlaň směřuje při držení za ruce směrem dolů. Submisivní je logicky ten partner, jehož dlaň směřuje směrem vzhůru.

Pamatuji si na jeden zážitek se ženou, který se mi stal v období mé puberty. Když jsem jí chytil za ruku, řekla, že jí držím jak ženská, a dala mi ruku do dominantní polohy. Tehdy mi to bylo záhadou, ale dnes je mi už jasné, že jako většina žen zkrátka chtěla dominantního partnera.

Kdo je tady asi dominantní? :)

3. Zavřená dlaň s nataženým ukazovákem

Jde o nejpřísnější gesto z těch, které běžně používáme. Nataženým ukazovákem si doslova vynucujeme autoritu. V našem podvědomí může natažený ukazovák vyvolat dokonce strach, výhružku. Pokusem se dokázalo, že pokud někdo používá často toto gesto, lidé v jeho okolí ho vnímají jako agresivního, konfliktního a ne příliš oblíbeného. Při rozhovoru s ním se nesoustředí ani tak na obsah jeho slov, jako spíše na jeho gestikulaci.

Před ženou doporučuji toto gesto používat spíše výjimečně, při samotném balení je nejlepší se mu přímo vyhýbat. Můžete ho použít pouze v případě, že se snažíte něco si před ženou prosadit.

Dlaně a balení

Zkuste si při balení dávat pozor na své ruce a na směřování vašich dlaní. Osobně se mi osvědčilo mít běžně dlaně směrem dolů, abych působil autoritativně. Dlaně nahoru dávám pouze v případě, že se chystám na významný posun ve svádění, například když se ženou navazuji kontakt, když potřebuji rukama něco předvést, když snižují vzájemnou vzdálenosti atd. Rovněž je velmi rozumné mít dlaně směrem nahoru, když oslovujete skupinku lidí. S dlaněmi nahoru by minimálně muži ve skupince vůči vám zaujali obranné postavení. Pokud se chcete při oslovování vyhnout řešení poloh dlaní, jednoduše mějte ruce podél těla.

Zvednutý ukazovák jsem při balení použil omylem 2x (od té doby, co tato gesta pozoruji) a v obou případech jsem toho posléze litoval. Zkuste to v rámci tréninku udělat. Jakmile něco říkáte a své tvrzení podpoříte zvednutým ukazovákem, okamžitě se žena zaměří právě na tento prst a začne se uzavírat.

Zdroj:

PEASOVI Allan a Barbara: Řeč těla. 1. Vyd. Praha: Portál 2008. 360 s. ISBN 978-80-7367-449-6

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  Řeč těla (1) - Pravidla interpretace
  Řeč těla patří mezi jednu z nejdůležitějších dovedností, které by měl umět svůdník ovládat. Působit na dívku správně a zároveň i správně číst její signály je velmi důležité. ...

  Řeč těla (2) - Ženské signály
  Jedna důležitá vlastnost, kterou při kontaktu s jednotlivými ženami potřebujete, je schopnost naučit se číst, co vám její tělo říká o jejích myšlenkách.

  Řeč těla (3) - Poznejte lháře 1
  Umění odhalit lháře je jednou z dovedností, kterou využijeme každý den. Bezesporu každý člověk někdy lhal. Ať už to byla žena, které s vámi bylo údajně úžasně, avšak již se neozvala, nebo prodejce, který na ...

  Řeč těla (4) - Poznejte lháře 2
  Minule jsme si ukázali, jak při lhaní pracuje mimika, tedy pohyby obličeje. U lhářů se však často vyskytují také specifická gesta, která nám sdělí, že dotyčný lže. Člověk, který není k ...

  Řeč těla (5) - Nuda a hodnocení
  Již víme, že ruku ve spojitosti s obličejem většinou neznamená nic dobrého. Abychom však rozeznali, co si daný člověk skutečně myslí, je potřeba rozlišovat mnohdy podobná gesta. Tak co? Nudí se, nebo vám ...

  Řeč těla (6) - Typy úsměvů
  Existuje základních 6 typů úsměvů, se kterými se většina z nás setkává každý den. Každý z těchto úsměvů říká něco trochu jiného. Od tajnůstkářství, přes sarkasmus po ...

  Řeč těla (8) - Signály nervozity
  Řeč těla velmi jednoduše odhalí vnitřní rozpoložení člověka. Když vám někdo bude říkat, že se nebojí, a při tom bude uhýbat pohledem, potit se a ještě se třást, většina z nás se nenechá ...

  Řeč těla (9) - Řeč nohou
  Nohy jsou hned po obličeji druhou částí těla, která nejlépe prozradí naše skutečné úmysly a myšlenky. Většina lidí se totiž zaměřuje pouze na pohyby horní poloviny těla. Obličej však neřekne ...

  Řeč těla (10) - Nepřístupnost
  Jeden z nejhorších pocitů, který během komunikace můžete zažít, je pocit, že vás vlastně nikdo neposlouchá. Myslíte si, že mluvíte o zajímavé věci, ale posluchači (či posluchačka) vypadá, jako by ji vaše ...

95%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 1 (poslední ze dne 26. 7. 2009 11:41:45)
posledni komentare  "Řeč těla (7) - Komunikace dlaní"
lazy-boy 26.07.2009 11:41
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak