Svadeni.cz | Pánové, nebojte se akné | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Pánové, nebojte se akné

I muži mívají problémy s pletí a je všeobecně známo, že pupínky nepřidají na kráse nikomu. Pro zástupkyně něžného pohlaví je běžnou záležitostí používat kosmetiku k zakrytí nedokonalostí. Tím mají v otázce péče o vzhled o starost méně. Jak ale přistupovat k akné u mužů?

Pokud se tento problém týká i vás, pak je pochopitelné, že vám to občas vrtá hlavou. Ptáte se sami sebe, jestli za některé vaše neúspěchy nemůžou právě ty zpropadené pupínky. Mám teď na mysli akné v únosné míře, se kterým nelze už moc co dělat a objevuje se i přesto, že o svou pleť pečujete. V opačném případě, kdy trpíte závažnější formou, už je na místě poradit se s lékařem a začít tento problém řešit jinak.

Jak to tedy vidí ženy

Vyslechla jsem si několik názorů žen a holek různého věku. Velmi mile mě překvapil přístup těch mladších. Akné u kluků berou opravdu s rezervou a pro většinu z nich neznamená překážku ani nepřekonatelnou vadu na kráse. Zčásti možná i proto, že se s tímto problémem samy potýkají, nebo se s ním setkaly v minulosti. Doslechla jsem se dokonce, že k některým klukům akné prostě patří a sluší jim. Pokud tedy chcete sbalit náctiletou holku, nemusíte se z pupínků vůbec stresovat.

Oproti tomu dospělé ženy k problematice akné přistupují negativněji. Mají dle mého zafixované, že tento kožní problém je výsadou pouze teenagerů. Pokud jím trpí jejich obdivovatel, mají pocit, že něco není v pořádku a může je to odradit. Kritičtější jsou obecně ženy, které nikdy s akné problém neměly a mají od přírody hezkou pleť. Na druhou stranu starší žena dovede lépe než náctiletá holka ocenit jiné kvality. Je tedy na místě snažit se od akné co nejlépe odvést pozornost jinam – a to jak na vaše vnější, tak vnitřní přednosti.

Já tě najdu, pupínku!Make-up a korekční tyčinky?

Téměř všechny ženy odpuzuje představa muže, co si na obličej nanáší make-up. Je to něco, co k chlapovi nepatří, působí to příliš zženštěle a hlavně to problém s akné vůbec neřeší. Nevkusně nalíčená pleť a pupínky s nánosem pudru a make-upu vypadají kolikrát ještě hůř, než bez toho, a to platí i u žen. Takže všem mužům radím: Nepoužívejte make-up k zakrytí akné.

Vymačkávat, nebo ne?

Téměř všechny tázané byly pro. Na pohled vypadá opravdu lépe červený flíček, než vřídek s bílou čepičkou. Když tedy před schůzkou zjistíte, že vám několik takových zdobí obličej, šetrně je vymáčkněte. Pleť může být sice potom podrážděná, ale to většinou nemívá dlouhé trvání.

Péče o problematickou pleť

Otázkou tedy zůstává, jak o svou pleť efektivně pečovat a zároveň nebýt za metrosexuála. Velmi důležité je pravidelné umývání obličeje. Stačí jednou denně, aby se pokožka zbytečně nevysoušela. V dnešní době je již na trhu nepřeberné množství přípravků, speciálně určených pro pokožku obličeje, a pro vás je ze všeho nejvhodnější hloubkově čistící gel. Dalším užitečným doplňkem v péči o pleť je pleťová voda. Nejlepší je asi taková, co neobsahuje alkohol, je šetrnější a zklidňuje postižená místa. K ní si stačí obstarat kosmetické tamponky a vždy po umytí obličeje vodu jemně aplikovat na celý obličej. A konečně po ošetření vodou je třeba pleť namazat vhodným krémem, aby nebyla suchá. Suchost kůže totiž vede organismus k potřebě zvlhčovat ji kožním mazem, čímž se lehko zacpávají póry a vám se může udělat ještě víc nepříjemných pupínků.

Dá se akné bránit ještě jinými způsoby?

Rozhodně ano – základem je dostatek spánku, pravidelný pitný režim, vhodná strava a její doplňky. Velmi může pomoci např. zinek, který je hojně obsažen v rybách, luštěninách a různých semínkách. Pokud nemáte dostatek možností a času na zlepšení kvality jídelníčku, sežeňte si zinek v tabletách, pokud možno s co nejvyšším obsahem daného prvku. Další možností je vitamin B5, který má taktéž na pleť postiženou akné příznivé účinky. Některým lidem pomáhá třeba i panthenol, který běžně zklidňuje kůži podrážděnou od sluníčka.

Ale každý člověk je individuální a tudíž každému může pomáhat něco jiného. Chce to tedy zkoušet a hledat přípravek, který právě vám zabere nejlépe.

Na závěr

Osobně to vidím takto: Pro nás ženy je akné u mužů asi takový problém, jako pro vás naše celulitida. Tím myslím, že se mohou se najít jedinci, kterým se to vyloženě nelíbí a znamená to pro ně velký problém. Pak ale záleží na tom, jestli vám za to taková povrchní holka vážně stojí.

Mnoho mužů v dnešní době má s akné problémy jen proto, že své pleti nedopřejí ani minimální péči. Už jen pro váš pocit je vhodné snažit se tento problém nějak řešit a udělat pro to maximum. Protože stále platí, že pokud si věříte a cítíte se dobře, budete se líbit druhým.

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  alyx
  Pečujte o svůj obličej
  Jistě si občas říkáte, co pozitivního byste mohli udělat pro svůj vzhled. Kromě posilování a zlepšování postavy se nabízí i hodně způsobů, jak se starat o tvář. Povíme si, které záležitosti ...

  alyx
  Vytvořte si sexy image
  Všichni chceme vypadat tak, abychom se líbili okolním lidem. Ale v obchodech najdete obrovské množství stylů, a k tomu se do nás snaží prodejci vtlačit módní výstřelky. Jak tedy vybrat skutečně slušivé ...

86%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 1 (poslední ze dne 28. 2. 2012 18:26:35)
posledni komentare  "Pánové, nebojte se akné"
doplnění Lunnkas 28.02.2012 18:26
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak