Svadeni.cz | K seznámení stačí i pouhé „Ahoj“ | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

K seznámení stačí i pouhé „Ahoj“

Většina z nás slyší za den několik desítek, možná i stovek pozdravů. Zcela jistě tomu nevěnujete přílišnou pozornost a vše berete jako jakousi zdvořilostní proceduru. Chyba lávky! Podle pozdravu můžete zjistit spoustu věcí. Navíc seznámit se s někým novým jde se správně zvoleným pozdravem téměř samo.

Jak se snadno seznámit

Určitě jste si všimli, že zdravíte jinak, když máte dobrou náladu a rovněž jinak, když jste smutní, či se vám nedaří. Slovíčko říkáte stále jedno a to samé, ovšem měníte intonaci hlasu. A právě obyčejná intonace vám může zaručit úspěch u žen.

 

Zkuste si takový malý test. Vyjděte na ulici a pozdravte první dívku, kterou potkáte. Použijte mírně pozitivní výraz „ahoj“. Hlas nemodulujte, mluvte neutrálně. Všimla si vás? Možná se po vás podívala a chvilku zkoumala, zda se neznáte. Na nic nepřišla a tak šla dál. Nyní bude na řadě druhá dívka. Slovo neměňte, ale při pozdravu se usmějte a hlas vytvarujte do příjemné podoby. Podívejte se při tom ženě do očí. Jestliže to děláte správně, tak se většina po vás ohlédne. Rande z toho sice hned napoprvé nebude, ale jako zkouška dobré, ne?

Pokud nevíte, kde leží ideální podoba vašeho hlasu, tak doporučuji trénovat pomocí mikrofonu a záznamového zařízení (např. PC). Zkuste si několik pozdravů a poté si je poslechněte. Možná se budete divit, co slyšíte.

Druhá věc je zjišťovat, jak k vám mluví ostatní. Každý máme sice trochu jiný hlas, ovšem i přesto lze z tónu ostatních zjistit váš postoj k vám, případě náladu dotyčné osoby. Všichni máme tuto vlastnost víceméně vyvinutou. Jde však o to, do jaké míry ji umíte používat. Zkuste se na to zaměřit.

Jaký pozdrav použít

Chcete-li se ženou rozvinout konverzaci, měli byste používat pozitivní pozdrav, který není příliš odtažitý. „Ahoj“ je ideální, „dobrý den“ také není špatné. Výrazům jako „zduř“, „čus“ apod. se raději vyhněte, pokud nejsou součástí vaší image či strategie.

Negativní podtext

V každodenní komunikaci důrazně doporučuji vyhnout se negativnímu působení. Jakmile s takovým pozdravem začnete konverzaci, předem se odsoudíte k neúspěchu. Na druhou stranu ho lze účinně využít při flirtování, či při předstírání nezájmu. Jednoduše řečeno, vše závisí na vašich komunikačních schopnostech. Pokud si nejste sami sebou jisti, tak negativní pozdravy raději vůbec neříkejte.

Patří sem pozdravy typu „nazdar“, „čus“ atd. Když si někde v klídku čtete tento článek, tak si možná říkáte, že je jednoduché tyto pozdravy vyškrtnout ze svého slovníku. Ale pokud je běžně používáte a máte je zafixované, jen tak se jich nezbavíte.

Většina modifikací slova nazdar však již spadá do neutrálních či mírně pozitivních pozdravů. To samé platí obecně o modifikacích všech pozdravů.

Neutrální podtext

Do této kategorie patří slovo „čau“. Lze ho použít při každodenní konverzaci a někteří muži ho dokonce rádi používají při oslovení s docela velkým úspěchem. Toho dosahují pouze svojí intonací. Slovíčko nechají při vyslovování jakoby sklouznout do nižší tóniny a vzápětí ho opět vyvýší na původní hladinu. Český jazyk se vyznačuje velkou monotónností co se tóniny týče, a proto tato interpretace na sebe zaručeně upoutá pozornost. Takto vyslovovaný pozdrav se uplatňuje nejvíce na diskotékách a neformálních párty. Na ulici může vyznít poněkud komicky.

Zkuste si různé formy pozdravu „čau“. Opět doporučuji vše nahrávat a následně poslouchat. Vycházejte z vašeho standardního pozdravu a postupně zkoušejte měnit intonaci. Takto můžete zkoušet samozřejmě různá slova. Pozor však, abyste nakonec pozdrav spíše nezazpívali než řekli. Působili byste směšně.

V komunikaci po internetu působí slovíčko „čau“ poněkud stroze a odměřeně. Internet má ovšem tu výhodu, že příjemce si může vzkaz přečíst několikrát a vnímá ho jako celek. V některých situacích může jiný pozdrav působit rušivě. „Čau“ tedy příliš nepoužívejte, ale ze svého seznamu ho určitě neškrtejte.

Pozitivní podtext

Vyloženě pozitivní podtext má v českém jazyce pouze jeden pozdrav a to je známé „ahoj“. Uplatňuje se v mluveném i psaném projevu a je ideálním slovíčkem pro začátek konverzace. Při psaní vzkazu si však dejte pozor na to, abyste „ahoj“ nepoužili i na konci. Nevypadá to pěkně.

Modifikace pozdravů

Jak je již zmíněno výše, modifikované pozdravy mají většinou neutrální, nebo dokonce pozitivní podtext (ovšem takové "zduř" je výjimka jak stehno). Některé jsou však hodně zženštilé, například takové „ahojky“. Podobným výrazům se raději vyvarujte.

 

 

58%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 12 (poslední ze dne 9. 2. 2008 23:31:25)
posledni komentare  "K seznámení stačí i pouhé „Ahoj“ "
Pa anonym 28.03.2007 11:41
Re: Pa avxxx 28.03.2007 12:46
Re: Re: Pa 28.03.2007 16:48
Re: Re: Pa Jarop 10.05.2007 21:00
Re: Pa Staon 25.05.2007 17:17
28.03.2007 12:49
Re: Anoušinečinka 09.02.2008 20:57
Psané slovo 28.03.2007 18:13
iný pozdrav Jarop 10.05.2007 21:02
pa je neutrální paja 14.05.2007 16:45
Oficiální pozdravy 19.08.2007 01:46
Re: Oficiální pozdravy 09.02.2008 23:31
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak