Svadeni.cz | Denní rytmus | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Denní rytmus

I když na to mnohdy zapomínáme, naše biologické hodiny nás v průběhu dne ovlivňují. Denní rytmus se odvíjí od toho, jak v průběhu dne stoupá a klesá tělesná teplota. Proto, chceme-li dělat činnosti vyžadující soustředění a výkon, měli bychom si je správně rozvrhnout.

Když čteme pojem denní rytmus, každého z nás pravděpodobně napadne, že je večer unavenější než ráno. Ano, skutečně je tomu tak. Naše tělo rozlišuje dvě fáze – aktivační a inhibiční.

Během aktivační fáze stoupá naše tělesná teplota. Společně s tím stoupá i výkon, který jsme schopni podat. U průměrného člověka začíná aktivační fáze přibližně ve 3:00 v noci a končí v 18:00 (rozdíl 0,8 stupňů tělesné teploty). Největší aktivaci při tom zažíváme mezi 9:00 a 12:00, kdy naše tělesná teplota stoupne o 0,4 stupňů Celsia. V tomto časovém rozmezí jsme schopni podávat největší výkon. Mezi 12:00 a 18:00 se křivka zakřivuje a tím se aktivace postupně zpomaluje. Během této doby jsme schopni podávat také vysoké výkony, ale ke konci se již mohou objevovat známky únavy.

Inhibiční fáze probíhá logicky mezi 18:00 a 3:00. Tělesná teplota se snižuje, přichází únava a útlum. Všimněte si, že na útlum je kratší než aktivace. To má za důsledek prudší klesání tělesné teploty. Během 18:00 a 24:00 dochází ke snížení o 0,6 stupňů a naše tělesná teplota je srovnatelná s tělesnou teplotou odpovídající času 9:00 ráno. Poté se snižování teploty zpomaluje až do 3:00, kdy opět nastává pomalý růst.

Tělesná teplota

Tuto zákonitost můžeme velmi dobře vypozorovat, když musíme zůstat vzhůru přes noc. Nejhorší je období kolem třetí hodiny ráno. Již od 1:00 pociťujeme nutkání jít spát, které je doprovázeno pocity horka. Ve 3:00 nutnost spánku vrcholí a začne nám být zima. Kolem 6:00 únava pomalu odchází, nicméně lepšího soustředění jsme schopni až v 9:00. Nutno ještě dodat, že toto neplatí v případě požívání kofeinu, taurinu či alkoholu, které zvyšují tlak a tělesnou teplotu. S jejich pomocí lze křivku denního rytmu ovlivnit tak, jak potřebujeme (nicméně, pokud nechcete mít zdravotní problémy, nepijte tyto nápoje denně v době inhibice).

Co z toho plyne

Jestliže si uvědomíte zákonitosti denního rytmu, zjistíte například, že by němělo mít cenu oslovovat ženy na ulici po 18:00 s výjimkou těch, které jsou na nějaké akci, neboť reagují odtažitě. Protože je však náš graf šitý na míru "průměrnému" člověku, vyskytují se v reálném životě  značné odchylky. Může se tak stát, že v osm večer získáte bez problémů od jedné ženy telefonní číslo, zatímco druhá žena vás bude zarytě ignorovat. V noci pak téměř nemá cenu ženu oslovovat. Za prvé půjde za jasným cílem a nebude se chtít nikde zdržovat, za druhé bude unavená, za třetí v ní oslovováním ve tmě vyvoláte obranou reakci, kterou neodstraníte ani nablýskaným Porsche. Naopak, budete-li na ulici oslovovat ženy za světla, máte větší šanci na kladné přijetí.

Neoslovujte ženy v noci, budou si myslet, že jste úchyl. :)

Obdobná situace je tam, kde se lidé baví. Jestliže po 18:00 pomalu končí balení na ulici, tak začíná na akcích. Dle typu akce a doby jejího konání je výhodné oslovovat do 21:00 u večerních akcí a do půlnoci u nočních akcí. Naopak, oslovování po půlnoci je výhodné pouze ve výjimečných případech (např. pokud je žena namol – alkohol upravuje křivku denního rytmu, jak již víme). Obecně lze říci, že oslovování je výhodné začít co nejdříve po začátku akce a nesbírat hodinu odvahu (existuje i mnoho jiných důvodů pro oslovování zezačátku akce, například pravidlo tří vteřin).

Z denního rytmu plyne i mnoho jiných pouček. Například nemá cenu snažit se někoho něco učit po deváté hodině večerní bez kofeinu. Rovněž nemá cenu zvát ženu na rande do restaurace během aktivace. V této době má v hlavě mnoho věcí, ale vás ne. Když budete spolu sedět a jíst v době aktivace, bude se s vámi nudit. Když to samé budete dělat v době inhibice, bude to romantické rande.

Tyto poučky máme většinou již tak nějak zakódované díky procesu socializace (výchovou). Nicméně neškodí si občas připomenout, že vychází z reálných faktů, které bychom si měli uvědomovat.

Za pomoc s článkem děkuji uživateli M2F.

Související články...

  Sladká vůně feromonů
  Stále více lidí se nás ptá, jak feromony ze Svadeni.cz vnímat. Názory se různí, a proto jsme udělali analýzu a test v terénu.

  Feromony a zkušenosti uživatelů
  Feromony, které se v poslední době staly synonymem pro úspěch, přitahují stále větší pozornost. Důkazem toho je neustálý nárůst objednávek v sex-shopu webu Svadeni.cz. Připomeňme jen, že tento sex-shop se jako ...

  Reakce souvisejí s teplotou
  Každý z nás ví, že se na mrazu cítíme jinak než ve vyhřáté místnosti. Teplota okolí zkrátka ovlivňuje naše prožívání. Jak však jistý experiment dokázal, i ...

70%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 2 (poslední ze dne 30. 6. 2009 12:36:08)
posledni komentare  "Denní rytmus"
Killer 30.06.2009 10:53
JohnNeo 30.06.2009 12:36
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak