Svadeni.cz | Balení nebo stalking? | Jak sbalit muže a ženu, E-shop, feromony, afrodisiaka
Shop

Balení nebo stalking?

Sledování v dnešní době představuje vskutku prazvláštní problém. Stovky žen a dívek se cítí být pod nátlakem různých pseudoctitelů, kteří s nimi jsou pomalu na každém kroku. Co to vlastně je stalking? A kde je hranice mezi balením, zbožňováním a psychickým utiskováním?

Stalking v pravé podstatě znamená dlouhodobější pronásledování určité osoby za účelem osobního prospěchu. Může zahrnovat pouhé sledování různých aktivit „oběti“, nebo v horších případech i opakované oslovování, kontaktování a vyzvídání, i přes výslovné odmítnutí dané osoby. Toto chování v mnoha případech hraničí s posedlostí a může mít spoustu podob.

Jedním z poznávacích znaků bývá pečlivé zjišťování, střádání faktů a informací o oběti, přičemž dotyčná osoba o tom nemusí mít ani nejmenší ponětí. Pronásledovatel vyzvídá zpravidla přes internet, sociální sítě, nebo dokonce i přes kamarády a společné známé. Mnohdy bývají tito jedinci velmi rafinovaní, takže zprvu nejde ani pořádně poznat, že se o danou osobu zajímají v nezdravé míře. Zjištěné informace pak pronásledovatel využívá k průběžnému „kontrolování“ a sledování své oběti, s čímž častou souvisí i narušování jejího soukromí.

Způsoby pronásledování

Málokomu je však známo, že za pronásledování se dá považovat už i například nadměrné kontaktování pomoc telefonu, tedy skrze volání, prozvánění a SMSky. Zdánlivě nevinné může přerůst až do takových rozměrů, kdy každý další zmeškaný hovor od stalkera jeho oběť psychicky vysiluje a deptá. Ta potom není schopna efektivně zvládat běžné úkony, bývá nesoustředěná a v permanentním napětí.
V dnešní době už by se sem dalo zahrnout i časté a opakované kontaktování skrze různé messengery, jako je např. ICQ, obtěžování pomocí e-mailu, či Facebooku, kam mnoho uživatelů bez rozmyslu vkládá své osobní informace.

Samotný stalker si někdy ani nemusí uvědomovat, jak moc je jeho chování nevhodné a jaké může mít důsledky. Hranice bývají většinou tam, kde to druhé osobě začne být nepříjemné. Po jasném náznaku, nebo uvedení na pravou míru, je v zájmu stalkera s tímto chováním okamžitě přestat. V opačném případě totiž riskuje policejní stíhání, jelikož stalking v České republice představuje trestný čin.

Pomoc!

Když se nesmělost mění v posedlost

Představme si následující situaci: Chlapec se od vidění zakouká do dívky, kterou opakovaně vídá v parku při venčení psa. Potkají se několikrát po sobě a ona mu při jednom ze setkání věnuje nesmělý úsměv. Nic tím nemyslí, pouze dává najevo dobrou náladu. Za to pro něho její úsměv znamená určitý impuls. Vždy se mu moc líbila, takže si její gesto si vyloží jako projev zájmu. A začne ji sledovat.

Ona se cítí pod tlakem, neboť vnímá jeho přítomnost na každém svém kroku. On na druhou stranu neví, na čem je. Cítí nejistotu, ale i naději, přece se na něho usmála! Snaží se tedy svou „vyvolenou“ mít neustále pod dohledem, aby mu nic neuniklo. Jeho vášeň se tak pozvolna mění v posedlost. Ona se ho bojí oslovit, nebo požádat, aby toho nechal. A on ji zase neosloví kvůli nedostatku sebedůvěry a strachu z odmítnutí. Tím se uzavírá začarovaný kruh, ze kterého zdánlivě není úniku.

Toto je samozřejmě případ extrému, který však ukazuje, jak se z původní nesmělosti může stát obtěžování. Kdyby se onen chlapec od začátku nebál ženu oslovit, mohl si takové pronásledování ušetřit.

Balení a stalking

Je otázkou, zda by se za stalking nedalo považovat už i například naléhání na dívku, kterou potkáte na ulici, a zalíbí se vám. Nejasné signály mohou opět vyvolat plané naděje, a tím i zastínit drobné náznaky toho, že slečně už vaše naléhání není příjemné. Jak se tedy v takové situaci zachovat a podle čeho usuzovat?

To nejlepší, co můžete udělat, je nenechat se hnát přílišným sebevědomím a jistotou úspěchu. Místo toho se pokuste číst mezi řádky a hlídejte si faktory jako výraz tváře, oční kontakt, intonaci hlasu, řeč těla, či obsáhlost odpovědi.

To všechno jsou výborné ukazatele vašich šancí, v průběhu interakce mezi vámi a dotyčnou ženou. Podle nich poznáte, zda situace mluví ve váš prospěch, či nikoliv. Mnohdy bohatě stačí necelá minuta a můžete mít jasno.

Na závěr

Dle mého názoru se při náhodném balení holky na ulici nemusíte bát nařčení z pronásledování. Něco jiného by to bylo v případě, že byste to na dotyčnou takto zkoušeli každý den. Vždy ale platí, že není dobré naoko hýřit přemrštěným sebevědomím a spoléhat se na to, že tento přístup oblomí i dívku, která vás již několikrát odmítla. Někdy je prostě lepší se smířit s tím, že je třeba se posunout o dům dál.

Související články...

  Romantici nejsou v kurzu
  Spoustu z nás v mládí učili, že máme být k ženám hodní, ctít je, plnit jim jejich přání, skládat jim básně. Jenže když tohle všechno zkusíme, zjišťujeme, že ono to příliš ...

  mistria
  Poznejte, že po vás jede
  Zamilovanost dokáže parádně zamotat hlavu nejen mužům, ale také ženám. Zamilovaná žena je nesoustředěná, uzavírá se do svého světa před okolím. U každé z nás je průběh trochu odlišný, ...

  Seznamte se s feromony
  Víte, že existují parfémy, díky nímž se můžete stát neodolatelnými pro opačné pohlaví? Někteří lidé je běžně používají. Ostatní pak na jejich úspěch zírají s ...

55%
PŘEDCHOZÍ  PŘEDCHOZÍDALŠÍ  DALŠÍ
Počet komentářů: 9 (poslední ze dne 4. 4. 2013 22:42:48)
posledni komentare  "Balení nebo stalking?"
Odněkud opsané... Choroš 13.02.2013 13:27
Re: Odněkud opsané... 13.02.2013 19:32
Re: Re: Odněkud opsané... choroš 14.02.2013 21:49
Re: Re: Re: Odněkud opsané... 15.02.2013 08:47
Re: Re: Re: Re: Odněkud opsané... Choroš 15.02.2013 16:08
Re: Re: Re: Re: Re: Odněkud opsané... 15.02.2013 20:48
šikula69 13.02.2013 17:28
Smysluplný komentář TasmanDevil 04.04.2013 22:40
Re: Smysluplný komentář TasmanDevil 04.04.2013 22:42
Číst vybrané  |  Číst všechny  |  Přidat názor
nejlepsi clanky
Šest velkých chyb při svádění

V tomto článku se budeme zabývat šesti zásadními chybami v procesu seznamování. Tyto chyby jsou ...
dots
Na co ženy myslí při sexu

Také občas přemýšlíte, co se asi honí v hlavě té usměvavé krásce ze zadní ...
dots
Balení na ulici (40)

Lucka, 20 let, Studentka Další video s Kubou v hlavní roli. V létě jsme byli s Kubou v knihovně a cestou na tramvaj (v ...
dots
nejlepsi videa
play
Lenka: Na ulici telefon nedávám

Shlédnuto: x | Komentářů: 8
dots
play
Důvěrně (4) Seznamování

Shlédnuto: x | Komentářů: 17
dots
play
Martina: Jsem v sexu pro každou špatnost

Shlédnuto: x | Komentářů: 10
dots
prave leti
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20mu%C5%BEe%20diskuze.gif Feromony pro muže 1,5 ml

Vysoce koncentrovaný feromon vyrobený v ČR speciálně pro České muže. Náš Feromonový ...

Naše cena: 890,- Kč
Původní cena: 1100,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Feromony%20pro%20%C5%BEeny%20Andro%20vita.gif Feromony pro ženy

Při našem testování nám tento feromon určený pro ženy vyšel jako jediný skutečně ...

Naše cena: 870,- Kč
Původní cena: 1000,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/Gif/Velk%C3%BD%20penis%20jak%20zvet%C5%A1it.gif Malý penis? Vyřešeno!

Andro-penis získal Evropskou atestaci CE, je klasifikován jako zdravotní pomůcka 1.typu.

Naše cena: 1800,- Kč
Původní cena: 2315,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Sexy kočka v každou chvíli

Erotické prádlo pro radost nebo dárek. Luxusní značkové za šokující cenu..

Naše cena: 340,- Kč
Původní cena: 660,- Kč
dots
http://www.svadeni.cz/files/uploaded/1-zlato_pojd_na_to_thumb_large.jpg Jak sbalit holku, nebo ženu? Návod..

Nevíte jak oslovit a o čem se bavit? Pozor na některé chyby!

Naše cena: 300,- Kč
Původní cena: 400,- Kč
dots
RSS Svadeni.cz, server o seznamování, svádění a balení
Copyright © 2006 - 2018 Všechna práva vyhrazena
Kontakt | Reklama | Podmínky používání | Podpořte svadeni.cz | Spřátelené weby | RSS | Mapa stránek
Designed By: BPstyle - Graphic studio
Created By: Jaroslav Poliak